Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że zakończyły się działania związane z realizacją interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych :
„ Kocham Kraków. Podróż przez historię wehikułem czasu.
II edycja: Kraków w podaniu i legendzie.”
oraz
„ Raz na ludowo. Folklor Krakowa i okolic.
II edycja : Co się zmieniło? Zagadki upływającego czasu.”
W obu projektach uczestniczyło prawie 900 dzieci i uczniów z 26 przedszkoli i szkół z Gminy Miejskiej Kraków. Tegoroczne edycje odbywały się w sprzyjających, popandemicznych warunkach. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie, kreatywność w realizacji własnych wersji projektów.
Nasze przedsięwzięcia odniosły sukces dzięki wspaniałej współpracy z Stowarzyszeniem Oświatowym „Zamek Królewski” oraz Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Dziękujemy ww. instytucjom za zasponsorowanie nagród głównych w kategorii „Lapbook”- wycieczek do wybranego muzeum z opieką przewodnika po Krakowie. Dziękujemy również pani Gabrieli Kongstad, specjalistce od metodyki zuchowej, która z wielką pomysłowością starała się zachęcić nauczycieli do stosowania ciekawych strategii i technik przez nauczycieli w swojej pracy.
Projekty zostały sfinansowane przez Wydział Edukacji Miasta Krakowa w ramach wspomagania rozwoju szkół.
Wykaz nagrodzonych szkół i przedszkoli oraz dzieci w konkursach indywidualnych.
Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych przedszkoli i szkół celem zapoznania się z relacjami z działań – linki.
Wszystkim nauczycielom, dzieciom, przyjaciołom współorganizującym projekty życzymy udanych wakacji i zapraszamy już dziś do współpracy i udziału w III edycji projektów, w roku szkolnym 2022/2023.
Ewa Pohorecka
Dyrektor SPWPPP
Renata Flis
Pomysłodawca i koordynator projektów